Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
Več o tem
Spoštovani, zanima me, kaj naj storim, da bo otrok hodil. Imamo namreč problem, da hči ne želi hoditi, ko gremo na sprehod. Vrže se na tla in leži tudi po 20 minut na tleh (sedaj v zimskih dneh tudi na betonu)..., ker pa tega ne morem pustiti,saj je premrzlo,jo seveda pobiramo, pa kljub temu se upira in ponovno vrže na tla in kar sedi,oziroma se ne premakne). Poskušali smo že z različnimi variantami kot je...glej ptički te iščejo, gremo jih nahraniti...nabrali bomo listje in nato doma ustvarjali, kje so škratki-poiščimo jih..le kje se skrivajo..in take variante.Že velikokrat sem ji omenila, da me bolijo roke, da bi bilo vredu, če bi sama hodila..da je mami utrujena itd...Ne vem, kaj naj še storimo, da bo hodila.Stara je 2 leti, hodi v vrtec (tam hodi na sprehodu, niso mi še omenili,da bi bile težave).Tudi doma je tako živahna in nori 100 na uro..skače, je zelo aktivna deklica...a zunaj bi se nosila. Prosim za nasvet,ker resnično ne vem kaj storiti.
Spoštovana mamica Iris, Iz vsega napisanega sklepam, da vaša dveletnica nima težav oz. motenj v delovanju gibalnega aparata. Glede na njeno starost je očitno, da prihaja v obdobje, ko dodobra začenja preizkušati vaše meje in poskuša uveljavljati svojo voljo. Pred sprehodom z deklico naredite dogovor: kam greste in do kje se boste sprehajali. Če imate več sprehajalnih poti, lahko deklica sama odloči o tem, po kateri bi šli. Vi pa odločite, do kje se boste sprehajali. Jasno ji dajte tudi vedeti, da je na sprehodu ne boste nosili pod nikakršnim pogojem. Izberite pot, ki jo bo deklica realno lahko prehodila tja in nazaj sama in upoštevajte njeno hitrost hoje. Na začetku naj dogovor vsebuje tudi nagrado za samostojno prehojeno pot. Nagrada naj bo simbolična, a taka, da ji bo nekaj pomenila (nekaj, česar ne dobi pogosto). To pomeni, da ji pred sprehodom poveste za nagrado ali jo celo pokažete. Npr: » Če boš danes sama hodila na sprehodu, boš dobila tole štampiljko.« Kasneje ji bo sprehod postal rutina in nagrade začnete opuščati. Potem je vse na vas. Pod nobenim pogojem ne smete popustiti. Če se vrže na tla, greste enostavno naprej (izberite pot, ki je varna in vas ne bo skrbelo zaradi prometa). Brez prošenj, ptičkov in škratkov. Ko bo videla, da mislite resno in jo zapuščate, bo vstala in zagotovo prišla, saj je še vedno z vami v fazi primarne simbioze, kar pomeni, da bo ob tem začutila separacijski strah. In ne nagrajujte, v kolikor je bilo teh motenj na sprehodu preveč.
Pogoji uporabe
Odgovori strokovnjakov so informativnega značaja in ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku in
osebnega posveta z njim. Ne gre za strokovno diagnozo, temveč le za odgovor, ki je podan na podlagi
vprašanja in navedenih informacij uporabnika. Določene informacije s področja zdravstva lahko
zastarajo, kar upoštevajte pri prebiranju starejših odgovorov. Pri zastavljanju vprašanja je zagotovljena
tajnost osebnih podatkov, ki jih posredujete ob registraciji. Strokovnjaki si pridržujejo pravico, da na
določeno vprašanje ne odgovorijo. Pridržujemo si pravico do lektoriranja vprašanja.